Everyday Real Me!Vítam ťa na mojom blogu (teda skoro blogu)

Rozbor priateľstva

Publikované 01.02.2016 v 20:08 v kategórii Články, prečítané: 125x

Zdravím vás pri mojom druhom článku. Dnes by som sa chcela zamerať na predstavu kamarátstva.
Každý má v živote veľa ľudí, ktorých nazýva kamarátmi. Niekedy neriešime, či si tá osoba vôbec zaslúži toto pomenovanie. Proste si poviete: bavíme sa od neviem kedy, tak sme kamaráti a hotovo. Keby sa vás niekto teraz opýta na konkrétnu osobu a dôvod, prečo sa spolu kamarátite, čo by ste odpovedali? Neviete?  Preto by som vám chcela pripomenúť, akých ľudí považujete za "kamarátov"...

Samozrejme že aj ja mám v živote takýchto ľudí, ale nedávno som sa zamyslela. Prečo ich vlastne volám kamarátmi, keď sa pri nich tak necítim? Spravili pre mňa niekedy niečo? Či by mi už len požičali pero, alebo ma rozveselili.. to je jedno, lebo na veľkosti skutku nezáleží. Môžem o nich povedať, že sú to ľudia akými by som chcela byť obklopená?  Prečo by sme mali volať týchto ľudí tak významným slovom, keď si to nezaslúžia?


Viem,  veľké rozhodnutia sa vždy robia ťažko, ale je na čase, aby ste sa zamysleli aj vy, či vôbec tí ľudia niečo pre vás znamenajú a skúste si spomenúť aspoň na jednu krásnu vec, ktorú ste spolu prežili. Napríklad na chvíľu keď ste sa úprimne rozprávali, alebo keď ste sa potkli a začali ste sa smiať. Máte takúto chvíľu? Tak potom si tá osoba zaslúži vaše pomenovanie kamarát. Ale keď ste nenašli ani jeden jediný moment, alebo naopak našli, ale bolo to veľmi dávno, mali by ste prehodnotiť postavenie toho človeka vo vašom živote. Aj ja som mala takýchto kamarátov, ktorí boli kedysi úplne najlepší na svete. Ale to čaro kamarátstva po čase zmizlo a ja som bola akoby uväznená v minulosti- pretože už stratilo to pusto, ktoré tam má byť. Veľmi dlho som sa trápila pre to, či je rozhodnutie, ktoré chcem urobiť správne. Ale nakoniec som si povedala: ,,Toto je môj život a ľudia okolo mňa by mi ho mali spríjemňovať a vnášať do neho smiech, radosť a šťastie. Ale títo ľudia to nerobia. Nerobia ma šťastnou a nemám pri nich pocit, že nie som na svete sama.Prečo ich potom mám v živote? Prečo ich volám tým vznešeným pomenovaním, keď to pre nich neplatí?".. A vtedy som sa rozhodla, že to treba zmeniť. Nebolo to ľahké, ale dokázala som to a oslobodila som sa od starého priateľstva ktoré vytratilo všetko, čo v ňom kedysi bolo.
 

Nakoniec by som sa vás rada opýtala jednu vec: Keď ste čítali môj článok,vynorila sa vám v mysli jedna konkrétna osoba? Ak áno, je pravdepodobné, že máte o vašom priateľstve pochybnosti. Skúste sa teda zamyslieť a myslím, že už budete vedieť, ako pokračovať ďalej. Budem veľmi rada ak sa aj vy vyjadríte na túto tému. Možno máte v živote takých ľudí, alebo ste naopak mali, ale už ste sa rozhodli konať. Každopádne si veľmi rada prečítam vaše komentáre, nech sú o čomkoľvek.
Vaša anonymka

Komentáre

Celkom 4 komentáre

 • An 03.02.2016 v 14:41 waw úžsný článok aj mne sa stalo niečo podobné a rozhodla som sa konať čo bolo v kamarátstve asi zatial najlepšie rozhodnutie až teraz mám kamošky na ktoré sa možem spolahnúť


 • An 03.02.2016 v 14:47 ahoj to som znova ja An pls možem si na mojom blogu dať link na tvoj blog ?


 • everyday-real-me.infoblog.sk 04.02.2016 v 13:42 Ahoj An, som veľmi rada že sa ti môj článok páči. A samozrejme že môžeš, keď ten link spolu s článkami nejako nezneužiješ :)


 • Smile 08.02.2016 v 19:02 Zapojte sa do tejto mega súťaže :)

  http://madzgy.blogspot.sk/


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?