Everyday Real Me!Vítam ťa na mojom blogu (teda skoro blogu)

Môj comeback

Publikované 06.11.2017 v 21:41 v kategórii Články, prečítané: 40x

Zdravím tých 5 čitateľov, ktorí si moju stránku dnes pozreli a odkazujem im: ,, Vďaka vám som sa pustila do nového písania "
Preskočím formality ktorými sa zdravia čitatelia, lebo tých tu teda moc nie je. Pre mňa je asi viac dôležité to, že sú moje slová niekde zaznamenané ako to, že si ich niekto prečíta. A čo ja viem, možno že si ich naozaj niekto prečíta. V tom prípade sa budem cítiť ešte lepšie, pretože to môže dávať zmysel aj niekomu inému okrem mňa :)

 Chcela by som len skonštatovať, že za ten rok, čo som nepísala, sa toho udialo fakt   dosť. Ďalší ročník (so stále väčšími kopami učenia). Vždy som školu stavala na to prvé miesto, samozrejme nie som dáky mumlák ktorý stále študuje a nemá kamarátov. Musím uznať, že som viac introvert, ako extrovert (aj keď niekedy to bolo presne naopak, ale človek sa neustále mení). Ale chcem len povedať, aby ste nechápali pojem introvert ako posmešné pomenovanie antisociálneho človeka bez kamarátov. To vôbec nie je definícia introverta. introvert je človek, ktorý nevyhľadáva spoločnosť nových ľudí a už vonkoncom nie pozornosť. Je to zložitejší človek, ktorý pozná hodnoty a vie ich zoradiť do rebríčka svojho života. Nepotrebuje veľa kamarátov, stačí mu pár, ale takých, ktorí sú tu vždy pre neho, pred ktorými môže byť taký, aký v skutočnosti je. V spoločnosti sa javí nudný, uzavretý, nezaujímavý. Ale skutočnosť väčšinou býva úplne iná. Keď sú v kruhu svojich najbližších ľudí, sú otvorení a uvoľnení, lebo vedia, že ich každí dobre pozná a nesúdi.Takže prosím, neodsudzujte introverta len preto že sa s vami nerozprávajú tak oduševnene, oni vám len proste natoľko neveria.


 Pribudol mi aj priateľ (=frajer, ale priateľ podľa mňa znie krajšie, úctyhodnejšie). To mi do "života" prinieslo celkom veľkú zmenu a to vo všetkom. Zrazu je tu niekto komu musím venovať čas, niekto koho musím vypočuť, niekto kto chce byť súčasťou mojich dní, vedieť o mojich problémoch, o mojich nových zážitkoch. Niekto s kým sa pohádam keď niečo nie je v poriadku, niekto kto mi povie že dnes vyzerám naozaj dobre a niekto kto mi povie, že mu na mne záleží stále viac a viac. Ak sa nato pozriem z hľadiska môjho mladšieho ja, je to presne to čo som vždy chcela. Ale keď je to tu, je to trochu iné. Nikdy nie je nič také, aké sme to očakávali, je to buď lepšie, alebo horšie. A môj nový vzťah ešte nevie, ktorou z tých dvoch ciest sa vydá. Nechcem tým povedať že som sklamaná, alebo že som vo vzťahu nešťastná. Chcem len povedať, že neviem, či moje očakávania prekonal,alebo podliezol. To sa všetko ukáže časom, ktorý je u mňa naozaj dôležitý.  Spoznala som nových ľudí, ale stratila aj niektorých starých známych. V tej vete je zisk aj strata. Ako som povedala, nemám veľa ľudí ktorým verím a mám ich naozaj rada a o to viac ma trápi a mrzí, keď z nich niekoho stratím. Je to kolobeh priateľstva, niekto nový príde a niekto starý zase odíde, tak to funguje. Ale myslím, že na tento cyklus si nikdy nezvyknem, pretože aj keď z môjho života odídu, ja ich budem mať aj naďalej rada. Nie som typ človeka, ktorý na takéto veci zabúda. Keď raz s niekym prežijem časť môjho života, navždy v ňom ostane, aj keď nie fyzicky. Napriek všetkému zastávam motto: život ide ďalej,asi to tak malo byť. Verím že sa nič nedeje náhodne, aj keď to tak niekedy vyzerá a nemôžeme nájsť dôvod.


Bohužiaľ sa v mojej rodine stala aj veľmi smutná zmena, o ktorej ale nechcem bližšie hovoriť. Ale poviem, že som uvidela, ako sa všetko môže zo sekundy na sekundu zmeniť a že nič na tomto svete nie je večné, isté, ani nedotknuteľné. Všetko je len ustálené a každý okamih to môže zmeniť. A my to, bohužiaľ, niekedy nemôžeme a nemáme ako ovplyvniť ani zmeniť. Sme len súčasťou niečoho, čo stále plynie, bez ohľadu na straty a nálezy.

Keď sa obzriem spätne, uvedomujem si, že som netušila čo všetko sa za rok môže zmeniť. Nie sú to len veci ktoré som uviedla hore. To sú pre mňa tie najpodstatnejšie. Udialo sa ich omnoho viac, maličkých, nebadateľných zmien, ktoré ovplyvňujú toto všetko.  A to bol iba jeden, maličký kúsok skladačky menom život, ktorá pozostáva z množstva takýchto rokov.

Ak by si to niekto čítal, dúfam že ste sa dostali až nakoniec a že vám môj článok niečo dal. Je mi jedno čo to bolo, či vnukol myšlienku, privodil pocit alebo emóciu, alebo úsmev, smútok, strach. Nie je podstatné čo to bolo, ale že to bolo.

Vaša Anonymka  

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?